Reklam
Reklam

Sualtının gizemleri fotoğraf sergisi

Ünlü sualtı fotoğrafçısı ve seramik sanatçısı Yavuz Pilevneli’nin 16 yılda dünyanın farklı ülkelerinde çektiği sualtı fotoğraflarından oluşan “Sualtının Gizemleri” isimli sergisi, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde sergilenmeye başladı.

Sualtının gizemleri fotoğraf sergisi
  • 17.12.2015
  • 836 kez okundu
Reklam

“Sualtının Gizemleri” ŞEHİR’deki fotoğraf sergisinde açığa çıkıyor

Ünlü sualtı fotoğrafçısı ve seramik sanatçısı Yavuz Pilevneli’nin 16 yılda dünyanın farklı ülkelerinde çektiği sualtı fotoğraflarından oluşan “Sualtının Gizemleri” isimli sergisi, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde sergilenmeye başladı. Sergilenen fotoğraflar arasında, Pilevneli’nin Küba, Malezya, Papua Yeni Gine, Endonezya, Ürdün ve Mısır kıyılarında çektiği, nadir görülen sualtı canlılarının da fotoğrafları yer alıyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi, 16 Aralık 2015 – 6 Ocak 2016 tarihleri arasında ünlü sualtı fotoğrafçısı ve seramik sanatçısı Yavuz Pilevneli’nin “Sualtının Gizemleri” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. ŞEHİR’in Batı Kampüsü’nde yer alan Merdivenaltı Sanat Galerisi’nde yer alan serginin açılışında konuşan Yavuz Pilevneli, “Dalışa hobi olarak başladıktan bir süre sonra gördüklerimi başkalarının da görmesini isteyerek fotoğraf çekmeye başladım. Yakaladığım kareler beni daha da cesaretlendirdi ve bugüne kadarki 550 kayıtlı dalışımda binlerce sualtı fotoğrafı çektim” dedi. Farklı denizler ve okyanusların farklı kıyılarında çektiği her fotoğrafın ayrı bir hikayesi olduğunu belirten Pilevneli, “Burada sergilenen fotoğraflarım arasında Küba’da çektiğim köpekbalıkları ve Bodrum’da çektiğim keşiş yengeci ilgi çekiyor. Açıkçası Küba’da köpekbalıklarını çekerken biraz endişelenmiştim. Çünkü bu tür köpekbalıklarının zaman zaman agresif olabildiklerini öğrendim” diye konuştu. Yavuz Pilevneli’nin fotoğraf sergisinin açılışına babası ünlü ressam Mustafa Pilevneli de katıldı. “Sualtının Gizemleri” fotoğraf sergisi, 6 Ocak 2016 Çarşamba gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ