Reklam
Reklam

SAĞLIKLI FİKİRLER SENARYO YARIŞMASI

Sağlıklı Fikirler” başlıklı bir senaryo yarışması gençleri tehdit eden (Tütün, Alkol, Uyuşturucu Madde ve Teknoloji bağımlılıkları) konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

SAĞLIKLI FİKİRLER SENARYO YARIŞMASI
  • 25.05.2016
  • 449 kez okundu
Reklam

sağlıklı fikirmer111Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) , İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü  desteği ve Yeşilay işbirliğiyle düzenlenen “Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışmasına başvurular devam ediyor.

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) Başkanı Mehmet Güleryüz bir basın açıklaması yaparak ; “Geçtiğimiz yıl SETEM – Yeşilay işbirliği ile uyuşturucu madde bağımlığıyla mücadele kapsamında “İkinci Adım Yok” başlıklı  senaryo yarışması düzenlemiştik. Rekor sayıda başvurunun gerçekleştiği yarışmanın jürisi sektörün profesyonelleri ve akademisyenlerden meydana geliyordu. İlk üçe giren eserler SETEM in oluşturduğu profesyonel  bir ekip ve SETEM Akademi öğrencilerinin katılımıyla  çekilmişti. Ortaya çıkan filmler halen hem kamu spotu hem de eğitim filmi olarak televizyon kanallarında ve çeşitli mecralarda gösteriliyor.

Bu yıl ise “Sağlıklı Fikirler” başlıklı bir senaryo yarışması ve eğitim programı sürdürüyoruz.  Projemiz gençleri tehdit eden dört bağımlılık türü (Tütün, Alkol, Uyuşturucu Madde ve Teknoloji bağımlılıkları)  konusunda bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Hedef kitlemiz  Sinema-TV alanında eğitim gören, İletişim Fakültesi, Yüksek Okul öğrencileri, hali hazırda sektörde çalışan meslektaşlarımız ve sinemaya ilgi duyan gençler ve yetişkinlerden oluşuyor.

“Sağlıklı Fikirler” senaryo yarışmasına katılacak  eserler sektör çalışanları ve akademisyenlerden oluşan  bir jüri kurulu tarafından değerlendirilecek.  Etkili, özgün ve  prodüksiyon açısından uygulanabilir senaryoların seçileceği yarışma sonucu; 4 kategori için ilk üçe giren toplamda 12 senaryo Meslek Birliğimiz SETEM tarafından oluşturulacak profesyonel bir ekip ve SETEM Akademi öğrencilerinin katılımıyla çekilecek. Ayrıca Alkol, Tütün, Teknoloji ve Uyuşturucu konularında  ; birincilere 3.000 TL, ikincilere 2.000 TL, üçüncülere ise 1.000 TL. telif bedeli ödenecek. Böylece genç meslektaşlarımızı bir film sahibi yapmış, ilk teliflerini ödemiş olmayı umuyoruz. Senaryo yarışmamıza başvurular, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar başvurmak mümkün. Şartname ve ayrıntılı bilgiler www.setem.org.tr ve www.setemakademi.com adresinde mevcut.

Değerlendirme sonuçlarını  15 Haziran 2016 günü yukarıda adresini verdiğimiz web sitelerimizde ilan edilecek ayrıca dereceye giren arkadaşlara telefon ve e-posta ile bilgi verilecek”.

Etiketler: / / / / /

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde “Buzul Kıta Antarktika’dan Yansımalar” adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı. Anma programına Kültür ve Turizm Bakanı...
Diriliş Ertuğrul’u 173 ülkede milyonlar izliyor
TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul; Almanya, İngiltere, Hollanda, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Rusya, Tayland, Mısır, Etiyopya, Kamboçya, Finlandiya...
Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi
Gürcistan başkenti Tiflis'te 1. Uluslararası Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Festivali "Ethno Fest - 2016" düzenlendi. Yunus Emre standı birincilik...
Abdi İbrahim’in Edirne Dârüşşifası İyileştirme Projesi’ne Altın Havan Ödülü
Beş asırlık tıp tarihini gün ışığına çıkaran ve çağdaş müzecilik anlayışıyla Abdi İbrahim tarafından yenilenen Darüşşifa'yı bir yılda 235 bin...
Heyecanla beklenen Diriliş Ertuğrul yeniden başladı
Yapımcılığını Tekden Film’in yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı, Metin Günay’ın yönetmenliğini üstlendiği...
Altın Portakal’da en iyi film: TEREDDÜT
Yeşim Ustaoğlu’nun "Tereddüt" filmi uluslararası yarışma bölümünde ’en iyi film’ seçilirken, Ulusal Yarışmanın en iyi filmi "Mavi Bisiklet" oldu.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.
EXPO 2016’da Eritre Milli Günü kutlandı
EXPO 2016 Antalya'nın simgesi olan Turkcell EXPO Kulesi de milli gün sebebiyle Eritre bayrağının renkleri olan kırmız, mavi ve yeşil...
Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri
Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing, Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.
Kanuni Sultan Süleyman” sergisi 6 Eylül’de açılıyor.
Yunus Emre Enstitüsü'nün tertiplediği "Kanuni Sultan Süleyman-Macaristan'da Kalan Yürek" isimli minyatür ve fotoğraf sergisi Macaristan'da açıılıyor.
Orta Asya’dan Anadolu’ya; Geleneksel Sporlar Yeniden Can Buluyor!
26 Ağustos 2016’da görkemli bir açılışla kapılarını açacak ve 3 gün boyunca hiç durmadan devam edecek Etnospor Kültür Festivali için...
Türkçe Yaz Okulu “Kültür Geceleri” Sakarya’da gerçekleşti
Programın son 1 haftasında öğrenciler İstanbul'da bir araya gelecek ve 27 Ağustos'ta gerçekleşecek "Türkçe Bayramı"nın akabinde Türkiye'ye veda edecekler.
1001 İcat Sergisi 15 Ağustos’a kadar Biruni Üniversitesi’nde…
İslam medeniyetinin bin yıllık Orta Çağ’da bilimsel ve kültürel farkındalığı artırmayı amaçlayan Uluslararası 1001 İcat Sergisi, Biruni Üniversitesi tarafından Türkiye'ye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ