Reklam
Reklam

OKTAY KAYNARCA GUGUK KUŞU’NDA

“Guguk Kuşu” bu kez Oktay Kaynarca, Deniz Uğur, Galip Erdal, Bahattin Doğan, Tuba Ünsal, Levent Can, Kevork Türker ve Kayhan Yıldızoğlu’nun oyunculuğunda tiyatro severlerle buluştu.

OKTAY KAYNARCA GUGUK KUŞU’NDA
  • 29.12.2015
  • 872 kez okundu
Reklam

Ken Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan 1975 yapımı “Guguk Kuşu” bu kez Oktay Kaynarca, Deniz Uğur, Galip Erdal, Bahattin Doğan, Tuba Ünsal, Levent Can, Kevork Türker ve Kayhan Yıldızoğlu’nun muhteşem performansıyla Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu. Yönetmenliğini Şakir Gürzumar’ın yaptığı oyun sonunda usta oyuncular izleyicilerden büyük alkış aldı.

Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde Ken Kesey’in romanından sinemaya uyarlanan ve baş rolünü Jack Nicholson’un üstlendiği beyaz perdenin kült filmlerinden olan 1975 yapımı “Guguk Kuşu” dev bir kadroyla sahnelendi. Yönetmenliğini Şakir Gürman’ın yaptığı oyunun başrollerini Oktay Kaynarca, Deniz Uğur, Galip Erdal, Bahattin Doğan, Tuba Ünsal, Levent Can, Kevork Türker  ve Kayhan Yıldızoğlu paylaştı.

 

Oyunun konusu

Oyun, tutuklu olduğu cezaevinde çalışmaktan kurtulmak için deli taklidi yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevk edilen bir mahkûm olan McMurphy’in yaşadıklarını konu alıyor. Oyunda McMurphy’i usta oyuncu Oktay Kaynarca canlandırıyor. Kurallara uymayan, kaçış planları yapan ve diğer hastalarla farklı diyaloglar kuran mahkûm McMurphy, “deli kimdir?”, “delileri sistem mi oluşturur?”, “kim deli ya da kim akıllı” gibi sorulara cevap arıyor.

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ