Reklam
Reklam

Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri

Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing, Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.

Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri
  • 03.09.2016
  • 498 kez okundu
Reklam

Kurban bayramı turizmcilerin gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı turları satışı anlamında yüzünü güldürmesi beklenen bir tatil dönemiydi bu sene. Ramazan Bayramı’nın yaz aylarının başına denk gelmesi nedeniyle son dönemde taleplerin ciddi anlamda Kurban Bayramı’na kaymasına sebep oldu. Okullar kapanır kapanmaz soluğu yazlığında, bir yurtiçi tatil otelinde, cruise veya yurtdışı kültür turunda alan seyahat severler, bu nedenle okullar açılmadan önce son bir tatil şansı olarak 9 günlük Kurban Bayramı’na daha fazla ilgi gösterdi.

TURİZM BÜYTENİ _111 Yurtiçi otellerde Ege popüler

Eylül ayı yurtiçi tatil için de mevsim olarak ideal bir dönem, özellikle Ege bölgesi otelleri bu bayram çok talep gören seçeneklerden biriydi. Özellikle Marmaris ve çevresinde yer alan Selimiye, Bördübet, Bozburun gibi tatil beldeleri %100 doluluklara ulaştı.

 Yurtiçi Kültür turları da ilgiyle karşılandı

Kısa zaman diliminde pek çok yer gezme imkanı sunan tur paketleri arasında yurtiçi kültür turları, Kurban Bayramı’nda da tercih edildi. Kültür turları arasında bayramın gözdeleri, Kapadokya, Eskişehir, Kuzey Ege ve Karadeniz turları oldu.

 Yurtdışında vizesiz turlar favori

Bayram dönemlerinde her yıl olduğu gibi, İtalya, Orta Avrupa turları, İspanya en çok talebi gören destinasyonlar olmakla birlikte, özellikle bu bayramda dikkat çekici nokta, yurtdışında vizesiz turlara ciddi anlamda bir talep olmasıydı. Vizesiz tur paketleri arasında en çok talebi gören yerler ise Bosna Hersek, Makedonya, Karadağ, Gürcistan ve Ukrayna turları oldu.

 Cruise seyahatlerinde, Akdeniz ve Yunan Adaları yine başı çekti

Kurban Bayramı’nın Eylül ayında olması nedeniyle, Cruise tur paketlerine de ilgi beklentinin üzerinde gerçekleşti. Yunan Adaları tur paketleri sundukları fiyat avantajı sebebiyle ön plana çıkarken, MSC Cruises’ın bir hafta 4-5 ülke gezme imkanı sunan Akdeniz tur paketleri de en çok tercih edilen cruise paketleri oldu. Kuzey Avrupa ve Balear Adaları’nı da içeren Akdeniz gemi rotaları da aylar öncesinden %100 doluluğa ulaştı.

Etiketler: / / / / / / / /

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde “Buzul Kıta Antarktika’dan Yansımalar” adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı. Anma programına Kültür ve Turizm Bakanı...
Diriliş Ertuğrul’u 173 ülkede milyonlar izliyor
TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul; Almanya, İngiltere, Hollanda, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Rusya, Tayland, Mısır, Etiyopya, Kamboçya, Finlandiya...
Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi
Gürcistan başkenti Tiflis'te 1. Uluslararası Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Festivali "Ethno Fest - 2016" düzenlendi. Yunus Emre standı birincilik...
Abdi İbrahim’in Edirne Dârüşşifası İyileştirme Projesi’ne Altın Havan Ödülü
Beş asırlık tıp tarihini gün ışığına çıkaran ve çağdaş müzecilik anlayışıyla Abdi İbrahim tarafından yenilenen Darüşşifa'yı bir yılda 235 bin...
Heyecanla beklenen Diriliş Ertuğrul yeniden başladı
Yapımcılığını Tekden Film’in yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı, Metin Günay’ın yönetmenliğini üstlendiği...
Altın Portakal’da en iyi film: TEREDDÜT
Yeşim Ustaoğlu’nun "Tereddüt" filmi uluslararası yarışma bölümünde ’en iyi film’ seçilirken, Ulusal Yarışmanın en iyi filmi "Mavi Bisiklet" oldu.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.
EXPO 2016’da Eritre Milli Günü kutlandı
EXPO 2016 Antalya'nın simgesi olan Turkcell EXPO Kulesi de milli gün sebebiyle Eritre bayrağının renkleri olan kırmız, mavi ve yeşil...
Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri
Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing, Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.
Kanuni Sultan Süleyman” sergisi 6 Eylül’de açılıyor.
Yunus Emre Enstitüsü'nün tertiplediği "Kanuni Sultan Süleyman-Macaristan'da Kalan Yürek" isimli minyatür ve fotoğraf sergisi Macaristan'da açıılıyor.
Orta Asya’dan Anadolu’ya; Geleneksel Sporlar Yeniden Can Buluyor!
26 Ağustos 2016’da görkemli bir açılışla kapılarını açacak ve 3 gün boyunca hiç durmadan devam edecek Etnospor Kültür Festivali için...
Türkçe Yaz Okulu “Kültür Geceleri” Sakarya’da gerçekleşti
Programın son 1 haftasında öğrenciler İstanbul'da bir araya gelecek ve 27 Ağustos'ta gerçekleşecek "Türkçe Bayramı"nın akabinde Türkiye'ye veda edecekler.
1001 İcat Sergisi 15 Ağustos’a kadar Biruni Üniversitesi’nde…
İslam medeniyetinin bin yıllık Orta Çağ’da bilimsel ve kültürel farkındalığı artırmayı amaçlayan Uluslararası 1001 İcat Sergisi, Biruni Üniversitesi tarafından Türkiye'ye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ