Reklam
Reklam

HAZAR FİLMLERİ YARIŞMASI

Hazar Kısa Film Yarışması heyecanı başlıyor. Toplam ödülü 16 bin dolar olan yarışmaya son katılım tarihi 1 Eylül 2016.

HAZAR FİLMLERİ YARIŞMASI
  • 24.04.2016
  • 600 kez okundu
Reklam
16 BİN DOLAR ÖDÜLLÜ 2. HAZAR KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI
Tuncay Önür// HASEN tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Hazar Kısa Film Yarışması heyecanı başlıyor. Toplam ödülü 16 bin dolar olan yarışmaya son katılım tarihi 1 Eylül 2016.
İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen Hazar Kısa Film Yarışması bu yıl kültürel çeşitliliği gündeme taşıyor. Başvuruların alınmaya başladığı yarışmanın bu yılki konusu “Hazar Coğrafyasında Kültürel Etkileşimin İzleri” olarak belirlendi. 1 Eylül 2016 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada kazananlara toplam 16 bin dolar ödül dağıtılacak. “Bir Melodi Bin Senfoni” mottosuyla çok kültürlülüğün birleştirici özelliğine vurgu yapan filmlerin ödüllendirileceği yarışmaya başvurular ücretsiz.
Bu yarışma ile
• Türkiye ve dünyada kısa film alanında etkili bir platform oluşturmak
• Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmasına katkıda bulunmak
• Profesyonel kısa film yapımcı ve yönetmenlerini desteklemek,
• Genç sinemacılara kendilerini gösterme olanağı sağlamak,
• Sinema sektörünün estetik ve teknik gelişimine öncülük etmek,
amaçlanıyor.
Yarışmaya Nasıl Başvuruluyor?
Yarışmada, jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu belirleyeceği 10 film finale kalacak. Birinci, ikinci, üçüncü, jüri özel ödülü ve mansiyon almaya hak kazanan 5 film ödüllendirilecek.
Yarışmaya, süresi 20 dakikayı aşmayan kısa filmler (kurmaca, animasyon ve deneysel) ve 30 dakikayı aşmayan belgesel filmler kabul edilecek. Başvuruda bulunacak.
Katılımcıların, www.hazarkisafilm.com üzerinden başvuru formunu doldurarak, ön izleme kopyalarını en geç 1 Eylül 2016 tarihine ulaştırması gerekiyor.
Geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlenen, Hazar bölgesinin kanayan yarası Dağlık Karabağ sorununu mercek altına alan Hazar Kısa Film Yarışması’nda birinciliği ve 10 bin TL’lik ödülü ‘Cennet Çiçekleri’ isimli filmiyle Ömer Miraç Tunç almıştı.
2. Hazar Kısa Film Ödülleri
Birincilik Ödülü: Kristal Hazar Ödülü + 5000 Dolar
İkincilik Ödülü: Kristal Hazar Ödülü + 4000 Dolar
Üçüncülük Ödülü: Kristal Hazar Ödülü+ 3000 Dolar
Jüri Özel Ödülü: 1500 Dolar
Mansiyon Ödülü (5 Adet): 500 Dolar
2. Hazar Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları
• Yarışmaya genel izleyiciye hitap eden kurmaca, belgesel, animasyon ve deneysel filmler katılabilir.
• Süresi 20 dakikayı aşmayan kısa filmler (kurmaca, animasyon ve deneysel) ve 30 dakikayı aşmayan belgesel filmler kabul edilecektir.
• Yarışmaya gönderilen filmlerin yönetmenlerine haber vermek koşulu ile ticari amaç gözetmeksizin düzenlenen gösterimlerde yer alması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
• Yarışmaya katılan yapıtların kopyası yarışma arşivinde saklanır.
• Filmlerin İngilizce altyazılı olması zorunludur.
• Seçici kurulun yargısı kesindir.
• Yarışmanın son başvuru tarihi 1 Eylül 2016’dır.
• Katılımcıların en geç bu tarihe kadar başvuru formuyla beraber filmin 2 adet İNGİLİZCE altyazılı kopyasını ( MPEG2, MP4 veya H.264 formatında ) DVD, SD MEMORY CARD veya USB FLASH DRIVE üzerine kaydederek göndermesi gerekmektedir.
Daha detaylı bilgiye www.hazarkisafilm.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.
2. Hazar Kısa Film Yarışması Video Linki : https://www.youtube.com/watch?v=y1LKxadm1vY
AYRINTILI BİLGİ İÇİN:
Osman Kurt- 05359795591 – osman.kurt@hazar.org
Merve Damcı- 05301730271 – merve.damci@hazar.org
Rufat Aghayev – 05305555016 -rufat.aghayev@hazar.org

Etiketler: / / / /

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde “Buzul Kıta Antarktika’dan Yansımalar” adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı. Anma programına Kültür ve Turizm Bakanı...
Diriliş Ertuğrul’u 173 ülkede milyonlar izliyor
TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul; Almanya, İngiltere, Hollanda, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Rusya, Tayland, Mısır, Etiyopya, Kamboçya, Finlandiya...
Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi
Gürcistan başkenti Tiflis'te 1. Uluslararası Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Festivali "Ethno Fest - 2016" düzenlendi. Yunus Emre standı birincilik...
Abdi İbrahim’in Edirne Dârüşşifası İyileştirme Projesi’ne Altın Havan Ödülü
Beş asırlık tıp tarihini gün ışığına çıkaran ve çağdaş müzecilik anlayışıyla Abdi İbrahim tarafından yenilenen Darüşşifa'yı bir yılda 235 bin...
Heyecanla beklenen Diriliş Ertuğrul yeniden başladı
Yapımcılığını Tekden Film’in yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı, Metin Günay’ın yönetmenliğini üstlendiği...
Altın Portakal’da en iyi film: TEREDDÜT
Yeşim Ustaoğlu’nun "Tereddüt" filmi uluslararası yarışma bölümünde ’en iyi film’ seçilirken, Ulusal Yarışmanın en iyi filmi "Mavi Bisiklet" oldu.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.
EXPO 2016’da Eritre Milli Günü kutlandı
EXPO 2016 Antalya'nın simgesi olan Turkcell EXPO Kulesi de milli gün sebebiyle Eritre bayrağının renkleri olan kırmız, mavi ve yeşil...
Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri
Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing, Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.
Kanuni Sultan Süleyman” sergisi 6 Eylül’de açılıyor.
Yunus Emre Enstitüsü'nün tertiplediği "Kanuni Sultan Süleyman-Macaristan'da Kalan Yürek" isimli minyatür ve fotoğraf sergisi Macaristan'da açıılıyor.
Orta Asya’dan Anadolu’ya; Geleneksel Sporlar Yeniden Can Buluyor!
26 Ağustos 2016’da görkemli bir açılışla kapılarını açacak ve 3 gün boyunca hiç durmadan devam edecek Etnospor Kültür Festivali için...
Türkçe Yaz Okulu “Kültür Geceleri” Sakarya’da gerçekleşti
Programın son 1 haftasında öğrenciler İstanbul'da bir araya gelecek ve 27 Ağustos'ta gerçekleşecek "Türkçe Bayramı"nın akabinde Türkiye'ye veda edecekler.
1001 İcat Sergisi 15 Ağustos’a kadar Biruni Üniversitesi’nde…
İslam medeniyetinin bin yıllık Orta Çağ’da bilimsel ve kültürel farkındalığı artırmayı amaçlayan Uluslararası 1001 İcat Sergisi, Biruni Üniversitesi tarafından Türkiye'ye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ