Reklam
Reklam

Hayatını Sanatına adamış bir Aktrist

Mütevazi sanatçı Sevtap Çapan tiyatroda oynamakla kalmamış, üstelik 2017 yılında kendi gibi oyuncu olan eşi Murat Batıkan Avcı ile beraber Tiyatro P.A.S’ ı ( Profesyonel Artı Sonsuz ) kurmuşlar.

Hayatını Sanatına adamış bir Aktrist
  • 25.05.2019
  • 79 kez okundu
Reklam

Mine Alpan // Yıllardır sürdürdüğüm basın danışmanlığı ve halkla ilişkiler uzmanlığı görevimi severek yapan kişilerden biriyim. Hem araştırmacı, hem sanatsal davetlere katılmaya özen gösteren hem de sanatı yakından takip eden ve başarılı insanlarla iletişim kurmayı seven bir insanım. Bir gün e – posta adresime bir gazeteci arkadaşım tarafından panel daveti geldi, programın içeriğini okudum ve ardından konuşmacılara baktığımda ; sanatında başarıyı yakalamış, 1994 yılından beri dizi ve tiyatrolarda oynamış çok değerli bir sanatçı olan Sevtap Çapan ismini gördüm. Kendisiyle de bu vesileyle irtibata geçtim ve hemen de dönüş sağlamasıyla ayrıca takdire şayan bir davranış örneği sergiledi diyebilirim ve işin açıkçası danışmış olduğum konunun cevabını bire bir kendisinden almakla kalmadım, üstelik çok yakın bir zamanda gerçekleşecek olan değerli şahsının da oyunculuğunu üstlendiği “Günışığına Mektup” adlı tiyatro oyununun galasına davet edildim. Tabi bu beni çok mutlu etti ve galaya katılanlar arasında bende yer aldım. Gala akşamı hem sergilenen oyunculuk performansıyla hem de bıraktığı duygusal izle oyun sonunda gerek kendisinin gerekse ekip arkadaşlarının aldığı alkışlar salonda dakikalarca sürdü.
Biz onu ekranlarda yayınlanan Kuşatma Altında Aşk, Türk Usulü, Gelinlik Kız, Kara Melek, Mühürlü Güller, Zeytin Dalı, Affet Beni, Evimin Erkeği, Çılgın Dostlar, Kalbim Seni Seçti gibi dizilerden ve filmlerden tanıtıyoruz. Bunun yanın da Savaş ve Barış, Abelard ve Heloise, Kral Oidipus, Suç ve Ceza gibi daha birçok tiyatro oyunun da oynamış başarılı bir isim. Özellikle yaşamını tiyatroyla bağdaştırmış ve her şeyden önce işini severek yapan, üreterek kendine bir şeyler katan ve hayatına yeni bir başarı hikayesi eklemek için cansiperane çalışan örnek sanatçılardan biri.
Tiyatro ciddi bir emek işidir. Ne kadar çok emek verilirse o kadar çok başarı sağlanan bir sanat dalıdır. Mütevazi sanatçı Sevtap Çapan’da tiyatroda oynamakla kalmamış, üstelik 2017 yılında kendi gibi oyuncu olan eşi Murat Batıkan Avcı ile beraber Tiyatro P.A.S’ ı ( Profesyonel Artı Sonsuz ) kurmuşlar ve tiyatro oyunlarını kendi aile şirketleri bünyesinde taçlandırmak üzere meşakkatli bir yola çıkmışlardır. İlk oyunları “Bankta 2 Kişi” ile Tiyatro P.A.S seyirciye perdelerini açmış ve heyecan duyarak başladıkları bu güzel yolculuğa “ Günışığına Mektup” adlı oyun eşlik etmiş ve bu oyunla sahne almaya devam etmişlerdir.
Sevtap Çapan’ın Genel Sanat Yönetmenliğini yürüttüğü Tiyatro P.A.S 13.05.2019 tarihinde gerçekleşen Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri programında, “Üstün Akmen Teşvik Ödülünü” almaya hak kazanmıştır.
Değerli oyuncu Sevtap Çapan’ın ve Tiyatro P.A.S ailesinin bundan sonraki süreçte de nice başarılara imza atacağına inanıyor, yeni projelerinde de alkışlarının bol olmasını diliyorum…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ