Reklam
Reklam

Gökyüzü Ülkesi Moğolistan ve Nadaam Festivali

2010 yılında UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne eklenen Naadam Festivali Moğolistan’ın en büyük geleneksel kutlamasıdır. Her yıl temmuz ayının 10-12’si arasında gerçekleştirilir.

Gökyüzü Ülkesi Moğolistan ve Nadaam Festivali
  • 25.05.2019
  • 95 kez okundu
Reklam

Orhun Anıtları, Türklerin Orta Asya’daki İzleri

Tuncay Önür // Fest Travelly, Moğolistan, göçebe ve at kültürünün son temsilcilerinden. Orhun Anıtları’ndan Gobi Çölü’ne, Şarkı Söyleyen Tepeler’inden festivallerine, ülkenin her yanında görülen büyük keçe çadırları “ger”lerden uçsuz bucaksız vahalara uzanan Cengiz Han’ın topraklarında, 3 – 13 Temmuz 2019 tarihleri arasında geçmişe ve doğaya gerçek bir yolculuk sunuyor.

• THY ile direkt uçuş konforu,
• Ülke şartları doğrultusunda en iyi konaklama olanakları,
• Efsanevi Gobi Çölü’nü ülkeye özgü çadırlarda kalarak deneyimleme imkanı,
• Nadam Festivali’ni üstü kapalı tribünden izleme ayrıcalığı.

Nadaam Festivali Nedir?

2010 yılında UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne eklenen Naadam Festivali Moğolistan’ın en büyük geleneksel kutlamasıdır. Her yıl temmuz ayının 10-12’si arasında gerçekleştirilen festivalde Moğol bağımsızlığı ve Büyük Moğol Devleti kutlanır.

Naadam Festivali büyük bir açılış töreniyle başlar. Bu törende at binicilerinin, güreşçilerin, atletlerin, müzisyenlerin, din adamlarının ve dansçıların yerini aldığı bir geçit töreni yapılır.
Naadam Festivali Moğolistan’da üç erkek oyunu anlamına gelen Eriin gurvan naadam olarak bilinir. Bu üç oyun okçuluk, güreş ve at yarışıdır.

Büyük bir ulusal bayram olan Naadam Festivali Moğolistan’ın birçok şehrinde kutlanır

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ