Reklam
Reklam

Başakşehir’de Balık Festivali coşkusu

Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nda yapılan Başakşehir Balık Festivalinde, 20 bin kişiye 6 ton balık ikram edildi.

Başakşehir’de Balık Festivali coşkusu
  • 11.11.2016
  • 382 kez okundu
Reklam

Gelenekselleşen ve binlerce kişinin katıldığı Balık Festivali’nde 20 bin kişiye 6 ton balık ikramı yapıldı. Birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapan festivalde coşku eksik olmadı.

Başakşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Balık Festivali, Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nda binlerce ilçe sakininin katılımıyla yapıldı. Şenlik havasında geçen festivalde, 20 bin kişiye 6 ton balık ikram edildi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, açılışta yaptığı konuşmada, göreve başlarken her köşesiyle huzur dolu bir beldenin tesisi yolunda kararlı adımlarla yola çıktıklarını belirterek, “Allah’a şükür, huzurlu, keyifli, coşkulu ve kaliteli bir yaşam sözümüzü yerine getirerek yüzleri güldürdük. İlçemizde hayat standartlarını sosyal yaşamın her alanında daha da yükseğe taşımak en büyük gayemiz oldu” dedi.

İlçemizdeki değişimi görünür kıldık

Tüm mahallelerimize aynı hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Başkan Uysal, “Halkımızın bizden talep ettiği tesis ve hizmetleri en kısa sürede gerçekleştirmeye çalıştık. Bu amaçla Başakşehir’de bir yandan altyapının modernizasyonuna çalışırken bir yandan da yeni projeler ve tesislerle ilçemizdeki değişimi görünür kıldık. Yatırımlarımızı programlarken sizlerin talebi, ihtiyaçları hep önceliğimiz oldu” diye konuştu.

Erken saatlerde Pazar alanını dolduran Başakşehirlilerin yanı sıra etkinliğe ilçe dışından da yoğun bir katılım gerçekleşti. Vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Başkan Uysal, balık tezgâhına geçerek kendi elleri ile hazırladığı balıkları vatandaşlara ikram etti.

Festivalde coşku eksik olmadı

Birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapan ve coşkunun eksik olmadığı Balık Festivali’nde çocuklar için sihirbaz gösterileri, maskot gösterileri, yarışmalar ve Karadeniz halk oyunları ekibi de sahne aldı.

Etiketler: / / /

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde “Buzul Kıta Antarktika’dan Yansımalar” adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı. Anma programına Kültür ve Turizm Bakanı...
Diriliş Ertuğrul’u 173 ülkede milyonlar izliyor
TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul; Almanya, İngiltere, Hollanda, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Rusya, Tayland, Mısır, Etiyopya, Kamboçya, Finlandiya...
Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi
Gürcistan başkenti Tiflis'te 1. Uluslararası Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Festivali "Ethno Fest - 2016" düzenlendi. Yunus Emre standı birincilik...
Abdi İbrahim’in Edirne Dârüşşifası İyileştirme Projesi’ne Altın Havan Ödülü
Beş asırlık tıp tarihini gün ışığına çıkaran ve çağdaş müzecilik anlayışıyla Abdi İbrahim tarafından yenilenen Darüşşifa'yı bir yılda 235 bin...
Heyecanla beklenen Diriliş Ertuğrul yeniden başladı
Yapımcılığını Tekden Film’in yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı, Metin Günay’ın yönetmenliğini üstlendiği...
Altın Portakal’da en iyi film: TEREDDÜT
Yeşim Ustaoğlu’nun "Tereddüt" filmi uluslararası yarışma bölümünde ’en iyi film’ seçilirken, Ulusal Yarışmanın en iyi filmi "Mavi Bisiklet" oldu.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.
EXPO 2016’da Eritre Milli Günü kutlandı
EXPO 2016 Antalya'nın simgesi olan Turkcell EXPO Kulesi de milli gün sebebiyle Eritre bayrağının renkleri olan kırmız, mavi ve yeşil...
Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri
Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing, Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.
Kanuni Sultan Süleyman” sergisi 6 Eylül’de açılıyor.
Yunus Emre Enstitüsü'nün tertiplediği "Kanuni Sultan Süleyman-Macaristan'da Kalan Yürek" isimli minyatür ve fotoğraf sergisi Macaristan'da açıılıyor.
Orta Asya’dan Anadolu’ya; Geleneksel Sporlar Yeniden Can Buluyor!
26 Ağustos 2016’da görkemli bir açılışla kapılarını açacak ve 3 gün boyunca hiç durmadan devam edecek Etnospor Kültür Festivali için...
Türkçe Yaz Okulu “Kültür Geceleri” Sakarya’da gerçekleşti
Programın son 1 haftasında öğrenciler İstanbul'da bir araya gelecek ve 27 Ağustos'ta gerçekleşecek "Türkçe Bayramı"nın akabinde Türkiye'ye veda edecekler.
1001 İcat Sergisi 15 Ağustos’a kadar Biruni Üniversitesi’nde…
İslam medeniyetinin bin yıllık Orta Çağ’da bilimsel ve kültürel farkındalığı artırmayı amaçlayan Uluslararası 1001 İcat Sergisi, Biruni Üniversitesi tarafından Türkiye'ye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ